czwartek, 29 grudnia 2016

#27 Ukąszenie pająka - Jennifer EstepTytuł: Ukąszenie pająka
Autor: Jennifer Estep
Cykl: Pająk (Tom 1)
Data wydania: 29 czerwca 2011r.
Ilość stron: 320
Ocena: 4/6

   Czy potrafilibyście zabijać ludzi na zlecenie? Tak mocne pytanie na sam początek nie przypadkowo tutaj się pojawia. W poprzednim poście nieco narzekałam na tę książkę, ale to wynikało z tego, że akurat w danym momencie książka była słabsza, a ja straciłam chwilowo natchnienie by ją czytać dalej. Mój błąd bo przecież książkę ocenia się w całości, a nie w połowie. Po skończonej lekturze mam o niej nieco lepsze zdanie, ale cudów też nie ma. Wracając jednak do naszego pierwszego pytania - to jak drogi czytelniku byłbyś w stanie zabić kogoś z zimną krwią? Czy twoje sumienie zostawiłbyś ukryte gdzieś w głębi siebie? A może ono wręcz krzyczałoby, że tak nie można? A może podszedłbyś do tego zadaniowo - w końcu oczyszczasz ulicę z ludzi, którzy nie są aniołkami...

wtorek, 27 grudnia 2016

❄ Świąteczny Tag Książkowy ❄ #1 i #2

   Święta, święta i po świętach - czyli klasyk sam w sobie. Dzisiejszy post będzie lekki niczym nasza poświąteczna dieta. Przecież nie można tak od razu z grubej rury wrócić do rzeczywistości po tych kilku dniach nic nie robienia. Nie wiem jak wy, ale ja przed świętami byłam urobiona po łokcie i najnormalniej w świecie się nie wyrobiłam. Zabrakło mi czasu na moje hobby. Za to w trakcie tych kilku dni starałam się nieco podładować mój akumulator do życia i odpocząć od wszystkiego. Czy mi to wyszło może nie do końca, ale trzeba się cieszyć z tego co jest. W każdym razie notka z lekkim poślizgiem pojawia się dopiero dzisiaj.

poniedziałek, 19 grudnia 2016

#26 Pojedynek - Marie RutkoskiTytuł: Pojedynek
Autor: Marie Rutkoski

Cykl: Niezwyciężona (Tom 1)
Data wydania: 18 listopada 2015
Ilość stron: 380
Ocena: 5/6 - wiecie co? minął nieco ponad tydzień, a ja wciąż mam tę książkę w głowie. Myślę, że spokojnie mogłam jej wystawić ocenę 6/6, co też czynię właśnie teraz! :) Czytajcie, bo warto!
   Wyobraźcie sobie, że właśnie przyszło wam żyć w świecie w którym dwa narody ludzi. Jedni z nich uważają się za ludzi lepszego pokroju, drudzy zaś z racji tego, że przegrali wojnę, stali się gronem niewolników dla tych pierwszych. Ile drogi czytelniku byłbyś w stanie zrobić, aby odzyskać wolność? Do jak wielkich poświęceń byłbyś zdolny? Wolałbyś zdradzić swoich ludzi czy osobę, która zaczęła znaczyć dla ciebie coś więcej? Czym byś się kierował? Co dla ciebie byłoby ważniejsze? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi w książce "Pojedynek" Marie Rutkoski. 

czwartek, 15 grudnia 2016

#25 Noc Kupały - Katarzyna Berenika MiszczukTytuł: Noc Kupały
Autor: Katarzyna Berenika Miszczuk
Cykl: Kwiat paproci (Tom 2)
Data wydania: 9 listopada 2016r.

Ilość stron: 416
Ocena: 5/6
   Polska to kraj bogaty w piękne i tajemnicze mity słowiańskie. Pytanie brzmi ile z nich, my jako Polacy znamy? Czy wiemy jakie święta obchodzono jeszcze nie tak dawno temu? Jakie są tradycje, obrządki związane ze świętami oraz jakie bóstwa czczono? Są takie książki, po które sięgasz z niecierpliwością z wielu powodów - by się dokształcić, poznać własną kulturę, dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy, przeżyć świetną przygodę czy też miło spędzić czas. Do tego typu książek należy "Noc Kupały" - bardzo udana kontynuacja cyklu "Kwiat paproci". Wiem, że po książki pani Miszczuk mogę sięgać w ciemno, bo zawsze dostanę to co najlepsze. A wy kochani możecie spokojnie czytać dalej, bo spoilerów nie będzie.

niedziela, 11 grudnia 2016

#24 Arktyczny dotyk - Jennifer L. ArmentroutTytuł: Arktyczny dotyk
Autor: Jennifer L. Armentrout
Cykl: Dark Elements (Tom 2)
Data wydania: 8 czerwca 2016r.
Ilość stron: 556
Ocena: 4/6

   Z kontynuacją książek jest tak, że albo są świetne albo wręcz przeciwnie, zabijają rozpaloną w nas miłość z pierwszego tomu. Nie jest to łatwe zadanie dla autora, szczególnie jeśli sam sobie wysoko ustawia poprzeczkę. W przypadku kontynuacji przygód Layli, Rotha i Zayna ogień wciąż się tli, powiedziałabym nawet, że wzmocnił płomienie. Muszę was poinformować, że pod względem fabuły książka się rozwija w dobrym kierunku i jest ciekawiej niż w poprzedniej części. Jest jednak jeden minus, który dręczył mnie przez praktycznie całą książkę. Jaki? Zapraszam na recenzję drugiego tomu serii Dark Elements. Ponieważ nie chcę wam tutaj niczego spoilerować, opis książki jak i recenzja może być nieco krótsza niż zwykle :) Ale za to możecie śmiało czytać!

czwartek, 8 grudnia 2016

#23 Bez winy - Mia SheridanTytuł: Bez winy
Autor: Mia Sheridan
Cykl: -
Data wydania: 28 września 2016r.
Ilość stron: 384
Ocena: 4/6   Słyszałam, że ślub bierze się z miłości. Podobno ludzie decydują się na niego wtedy gdy spotkają osobę, z którą chcą spędzić resztę życia. Podobno jest to jeden z najszczęśliwszych dni w życiu. I wreszcie ostatnie - podobno wtedy panna młoda zakłada białą suknię ślubną, a jej wybranek piękny garnitur. A może to tylko taka wymyślona historia? Może to legenda krążąca po świecie? Przecież można wziąć ślub z nieznajomym. Nie musi być wybrankiem serca na całe życie, wystarczy tylko, że nie straszy jak się na niego patrzy. W końcu ślub to biznes, taka umowa partnerska. Mówimy sobie tak, po czym każde z nas otrzyma coś w zamian. Nie ma latających gołębi kiedy wychodzisz z kościoła, sypiącego się z nieba ryżu i rozradowanych gości wręczających ci stos prezentów. Na co to komu? Przecież i tak za kilka miesięcy się rozwodzicie...

piątek, 2 grudnia 2016

#22 Powietrze którym oddycha - Brittainy C. CherryTytuł: Powietrze którym oddycha 
Autor: Brittainy C. Cherry
Cykl: Elements. Żywioły (Tom 1)
Data wydania: 20 lipca 2016r.
Ilość stron: 400
Ocena: 4/6

   Każdy człowiek jest inny. Jedni obdarzeni są silnym charakterem i mocną psychiką, inni zaś są nieco słabsi i mniej charakterni. Właśnie do tej drugiej grupy przynależą nasi dzisiejsi bohaterowie. W przypadku radzenia sobie ze stratą najbliższych osób, nie są w stanie udźwignąć tego ciężaru. Jednak należy sobie zadać pytanie czy istnieje na świecie ktoś, kogo utrata najbliższych w żadnej sposób by nie poruszyła? Moje drugie spotkanie z tą autorką nie wypadło tak jak to sobie wyobrażałam. Poprzednia jej książka (Kochając pana Danielsa), którą czytałam, wręcz wyryła mi się w pamięci i na to samo liczyłam tutaj. Chyba jednak się trochę przeliczyłam. Co mnie zachwyciło, a co wręcz denerwowało? Zapraszam na recenzję.