poniedziałek, 28 listopada 2016

#21 Na krawędzi nigdy - J.A. RedmerskiTytuł: Na krawędzi nigdy
Autor: J.A. Redmerski
Cykl: Na krawędzi nigdy (Tom 1)

Data wydania: 22 stycznia 2014r.
Ilość stron: 476
Ocena: 5/6 
   Mówi się, że podróże kształcą. Podróżujemy by poznać nowe miejsca bądź też odwiedzić bliskie nam osoby. A co jeśli udajemy się w podróż, bo nasze życie zaczęło nas przytłaczać. Co jeśli podróż w nieznane tak naprawdę jest ucieczką przed własnym życiem, przed kłopotami. Czy z takiej wyprawy może wyniknąć coś dobrego? Czy podróże tego typu mogą w nieodwracalny sposób wpłynąć na nasze życie? A może dzięki nim udaje się nam w końcu poznać własne ja. Czy ty drogi czytelniku nie miałeś w swoim życiu takiego momentu, w którym chciałeś spakować kilka rzeczy w plecak i ruszyć w świat, nie patrząc na nic?

"Tylko pamiętaj, by zawsze być sobą i nie bać się mówić tego,
co myślisz, albo tego, by głośno marzyć
."

środa, 23 listopada 2016

#20 Cinder - Marissa MeyerTytuł: Cinder
Autor: Marissa Meyer
Cykl: Saga księżycowa (Tom 1)
Data wydania: 17 października 2012r.
Ilość stron: 440 
Ocena: 5/6
   Utarło się w naszym świecie takie powiedzenie, że życie to nie bajka. Jednak któż z nas nie odpływał do krainy marzeń, by chociaż przez krótką chwilę stać się jednym z bohaterów baśniowej historii. A co byście powiedzieli na opowieść o Kopciuszku, ale takim z przyszłości? O dziewczynie, która w świecie nowoczesnej techniki, jest cyborgiem, świetnym mechanikiem i człowiekiem drugiej kategorii. Jeśli teraz przyjdzie wam do głowy myśl, że doskonale znacie ten schemat z bajki, to owszem macie rację. Nie sugerujcie się jednak tym, że z góry znacie jej zakończenie, bo... nie znacie, zapewniam. Zapraszam do baśniowego świata, w którym mieszkańcy nie do końca żyją w kolorowym świecie. 

piątek, 18 listopada 2016

#19 Plan - Patrycja GryciukTytuł: Plan
Autor: Patrycja Gryciuk

Cykl: -
Data wydania: 28 marca 2013r. 
Ilość stron: 576
Ocena: 3/6

   Istnieją na świecie ludzie, którzy żyją według swoich własnych zasad. Ludzie ci często układają swoje życie według wcześniej dobrze wyznaczonego planu i choćby nie wiadomo co, dążą do jego realizacji. Wierzą oni głęboko, że w tak poukładanym świecie nic ich nie zaskoczy, co daje im sporą przewagę. Dążą do jego realizacji licząc na to, że osiągną zamierzony sukces. Sukcesem może być awans, osiągnięcie pewnego kamienia milowego, ale i też słodka zemsta, która ma wynagrodzić lata cierpień. Jak to zwykle w życiu bywa, los lubi nas zaskakiwać i wywraca nasz poukładany świat do góry nogami. Tak też stało się w przypadku bohaterów tej książki. Czy to był plan na życie? Plan na miłość? A może plan okrutnej zemsty? I chociaż sam pomysł na fabułę był świetnie przemyślany, o tyle jego wykonanie było już nieco rozczarowujące.

poniedziałek, 14 listopada 2016

#18 Ognisty pocałunek - Jennifer L. Armentrout
Tytuł: Ognisty pocałunek
Autor: Jennifer L. Armentrout
Cykl: Dark Elements (Tom 1)
Data wydania: 9 marca 2016r.
Ilość stron: 496
Ocena: 5/6
   Od wieków głoszono, że istnieje podział na dobro albo zło. Ludzie chcą wiedzieć konkretnie czy coś jest czarne czy białe. Nie uznają odcieni szarości, ponieważ jest to trudne do poprawnego zdefiniowania. A co jeśli w jednej osobie istnieje mieszanka dobra i zła? Czyż drugiej osoby nie poznaje się po czynach, a nie po mieszance krwi? Czy tylko osoby o czystej duszy mogą czynić dobro? Wśród wielu pięknych słów i zdań z przeczytanej książki wybrałam to, które zapadło mi w pamięć: "Ludzie o najczystszych duszach są zdolni do wyrządzania wielkiego zła. Nikt nie jest doskonały, bez względu na to, kim jest lub po której stronie barykady stoi”. Jedno zdanie w doskonały sposób odpowiada na moje powyższe pytania. Przecież nie zawsze to co wydaje się oczywiste jest prawdziwe.

wtorek, 8 listopada 2016

#17 Manwhore - Katy Evans
Tytuł: Manwhore
Autor: Katy Evans
Cykl: Manwhore (Tom 1)

Data wydania: 16 września 2016
Ilość stron:399
Ocena: 4/6
   Zapewne znacie to uczucie, kiedy zaczynacie czytać książkę i zapala się wam w głowie czerwona lampka informująca was: hej! to już gdzieś było! Wątki dominujące w książce oraz sposób rozgrywania akcji prowadzone tak, że potrafisz je przewidzieć zanim przerzucisz kolejną stronę książki, a powody którymi kierują się główni bohaterowie są po prostu oklepane i wszystkim dobrze znane. Można byłoby powiedzieć.... nuda! Podobne uczucie towarzyszyło mi w przypadku czytania książki Katy Evans. Nie sposób nie wspomnieć tutaj o rzeczach, które wręcz same się nasuwają podczas lektury. Mowa tutaj oczywiście o filmie "Jak stracić chłopaka w 10 dni" oraz "książce" o bogatym biznesmenie Christianie Grey'u. Książka jak dla mnie ma z nimi więcej niż coś wspólnego, a akcja i samo prowadzenie fabuły zaczepia o nudę. I chociaż moje wewnętrzne ja mówi mi, że to nie powinna być dobra książka, to istnieje pytanie dlaczego dałam się jej porwać i mi się podobało?

czwartek, 3 listopada 2016

#16 Bez słów - Mia Sheridan
Tytuł: Bez słów
Autor: Mia Sheridan
Cykl: -
Data wydania: 30 marca 2016r.
Ilość stron: 400
Ocena: 6/6    Istnieje pewne powiedzenie, które doskonale odnajdzie się dzisiaj w mojej recenzji. "Mowa jest srebrem, milczenie jest złotem". Czasem cisza i spędzanie czasu bez zbędnego gadania, daje nam więcej niż głośny krzyk. Istnieją takie momenty, kiedy słowa są zbędne, bo zamiast nieść ze sobą jakieś wartości, mogą okazać się puste w swoim znaczeniu. Jest wiele innych sposobów, którymi można okazać troskę, strach, miłość, nienawiść, smutek czy tęsknotę. Słowa często ranią, zarówno te wypowiedziane jak i te przemilczane. I chociaż są one ważne w życiu każdego człowieka, to w przypadku głównych bohaterów tej książki okazało się inaczej.