wtorek, 27 września 2016

#7 Bez skrupułów - Harlan CobenTytuł: Bez skrupułów
Autor: Harlan Coben
Cykl: Myron Bolitar (Tom 1)
Data wydania: 30 listopada 2012
Ilość stron: 400
Ocena: 5/6

   Kryminał z dawką humoru to dla mnie połączenie, wobec którego nie sposób przejść obojętnie. Żałuję, że dopiero teraz wzięłam się za Cobena, bo wciąga i uzależnia już od pierwszych stron. Czy ty również dasz się porwać historii, która może przytrafić się każdemu z nas? A może po prostu lubisz odkrywać prawdę wraz z głównym bohaterem i podążać niejasnymi wskazówkami, aby odnaleźć zabójcę?

środa, 21 września 2016

#6 Niebezpieczne kłamstwa - Becca FitzpatrickTytuł: Niebezpieczne kłamstwa
Autor: Becca Fitzpatrick
Cykl: -
Data wydania: 11 maja 2016
Ilość stron: 424
Ocena: 3/6 

   Zastanawialiście się kiedyś jak jeden moment, jedna chwila może wpłynąć na waszą przyszłość? Czy towarzyszył ci kiedyś strach, że każda nowo poznana osoba może być zupełnie kimś innym? Czy zdajecie sobie sprawę, że jedno małe wydarzenie, nawet całkiem przypadkowe, którego tylko jesteście świadkiem może zmienić wasze życie w najgorszy koszmar? I w końcu najważniejsze z pytań czy potrafilibyście żyć ze świadomością, że cały czas musicie ukrywać prawdę przed bliskimi?

niedziela, 18 września 2016

#5 Szklany tron - Sarah J. MassTytuł: Szklany tron
Autor:Sarah J. Maas
Cykl: Szklany tron
Data wydania: 25 czerwca 2013
Ilość stron: 520
Ocena: 4/6

Silna, nietuzinkowa, odważna i mroczna - taka z pozoru ma być nasza bohaterka, ale czy rzeczywiście jest tą za jaką wszyscy ją uważają? Nie zawaha się by cię zabić, jeśli dasz jej ku temu powód. Dziewczyna za którą oglądają się mężczyźni i jednocześnie drżą ze strachu. Potrafi znieść wiele bólu i cierpienia. Kiedy inni myślą, że nie można czegoś przeżyć, jej się to udaje. Być może sama śmierć się jej boi. Czy to osoba pozbawiona uczuć, którą kieruje tylko uczucie zemsty? Czy może jest to dziewczyna honorowa, która działa w imię wyższego dobra?

wtorek, 13 września 2016

#4 Cichy wielbiciel - Olga RudnickaTytuł: Cichy wielbiciel
Autor: Olga Rudnicka
Cykl: -
Data wydania: 3 kwietnia 2012
Ilość stron: 440
Ocena: 5/6

Każda kobieta lubi dostawać kwiaty, prezenty i być w centrum uwagi innego mężczyzny. Jest jednak różnica między zdrowym uwielbieniem, a chorobliwym zauroczeniem. Pytanie jakie należy sobie zadać brzmi jak cienka jest granica miedzy adorowaniem, a nękaniem? Czy Ty mając cichego wielbiciela czułabyś się wyjątkowo jako kobieta czy może odczuwałabyś z tego powodu lęk i obawę?

piątek, 9 września 2016

#3 Coś do stracenia - Cora CarmackTytuł: Coś do stracenia
Autor: Cora Carmack
Cykl: Coś do stracenia

Data wydania: 18 czerwca 2014
Ilość stron: 204
Ocena: 5/6
   Chcąc przeczytać coś lekkiego i niezobowiązującego sięgnęłam po książkę Cory. Wybór okazał się strzałem w dziesiątkę, bo książka ta zaskoczyła mnie pozytywnie, może poza jednym drobnym niuansem. Pytanie do was czy zrobilibyście coś tylko dlatego, że każda inna osoba w waszym wieku ma już to dawno za sobą? Czy presja świata i najbliższego otoczenia skłoniłaby was do zrobienia rzeczy, które w kulminacyjnym momencie was trochę przerażają?