środa, 31 sierpnia 2016

#2 Czerwień Rubinu - Kerstin GierTytuł: Czerwień Rubinu
Autor: Krestin Gier
Cykl: Trylogia Czasu
Data wydania: 23 maja 2011
Ilość stron: 344
Ocena: 6/6 

Gdyby można było podróżować w czasie do jakiego momentu w życiu chciał/chciałabyś się cofnąć? Czy posiadanie takiego daru, który umożliwiałby ci podróże w czasie to błogosławieństwo czy może jednak przekleństwo? 

środa, 24 sierpnia 2016

#1 Chłopak, który stracił głowę - John Corey WhaleyTytuł: Chłopak, który stracił głowę.
Autor: John Corey Whaley
Cykl: -
Data wydania: 13 kwietnia 2016
Ilość stron: 350
Ocena: 5/6

Czy ciężko jest być nastolatkiem? Zapewne każdy z nich odpowie wam, że tak. Czy muszą w życiu podejmować ważne i trudne decyzje? Z perspektywy ludzi dorosłych wydawać by się mogło, że ich problemy to błahostki. Jednak nie w życiu Travisa, który ma dopiero 16 lat, najlepszego kumpla, świetną dziewczynę i raka. 

Najtrudniejszy pierwszy krok

Witajcie kochani!

Początki zawsze bywają trudne...
... ale każ
dy kiedyś zaczynał, nie? Przyszedł czas i na mnie.

Zbierałam się do tego tyle czasu, ale zawsze znalazłam sobie jakąś wymówkę. Aż w końcu powiedziałam sobie dość! Spróbuj! Nie masz nic do stracenia, a możesz zyskać naprawdę wiele.


Na co możecie tutaj liczyć? 
Na szczere opinie -nie będę udawać, że coś mi się podoba jeśli tak nie jest. Postaram się to robić profesjonalnie, na tyle na ile jestem w stanie. Nie zawsze mogę użyć stosownego języka, czy poprawnej polszczyzny, ale dołożę wszelkich starań aby przysłowiowo wszystko miało ręce i nogi :)

Dlaczego zatem zakładam tego bloga?
1. Jak wiecie (a właściwie to jeszcze nie wiecie) książki to moja ogromna pasja. Czytam bo lubię: oderwać się od rzeczywistości, przenieść się w świat w którym wszystko jest możliwe, przeżyć jakąś przygodę, odkryć coś nowego,zmusić swoje szare komórki do pracy, aby wyobrazić sobie świat jaki został przedstawiony w książkach,
2. Liczę na poznanie pozytywnie zakręconych osób, które również kochają książki i uwielbiają o nich rozmawiać,
3. Chcę zmusić siebie aby robić coś systematycznie - tak, tak dobrze czytacie. Na studiach z reguły nie miałam z tym problemów (na początku). Z czasem się to jednak zmieniłoSystematyczna praca pozwala na lepszą organizację czasu, a to jest mi teraz bardzo potrzebne. Jeśli mogę jednocześnie robić to co lubię, to czemu nie spróbować?
4. Stwierdziłam, że skoro tyle czytam to czemu by nie wyrażać dodatkowo swoich opinii na ten temat? Klawiatura nie gryzie- ale internet już czasami tak.  

Dlatego też

Drogi Czytelniku chciałabym uniknąć sytuacji gdzie będziemy się obrzucać wzajemnie błotem i całą gamą niemiłych przymiotników. Wiadomo ilu ludzi tyle opinii. Gusta są różne, a o nich podobno się nie dyskutuje. Przyjmę krytykę, ale konstruktywną. Każdy z nas ma prawo do wypowiedzi i własnego zdania, ale przy tym szanujmy się wzajemnie. O nic więcej nie proszę.

To chyba tyle tytułem wstępu.
W takim razie do usłyszenia z moją pierwszą recenzją.